Przygotowanie do rozwodu

Czy coaching rozwodowy jest dla mnie?

Być może latami zastanawiałaś się, czy odejść, czy zostać, aż w końcu przyszedł TEN dzień, w którym poczułaś się tak nieszczęśliwa, że nie mogłaś oddychać. A może to właśnie ON niespodziewanie ogłosił, że dusi się w Waszym związku i chce szukać szczęścia gdzie indziej. Być może Wasza relacja zwalniała na przestrzeni lat, aż w końcu to COŚ między Wami się skończyło? Bez względu na to jak zakończyło się Twoje małżeństwo, prawdopodobnie czujesz się tak, jakby ktoś zabrał Ci życie – takie, jakim je znałaś, i na Twoich oczach roztrzaskał je na drobne kawałeczki. Teraz stoisz przed widmem rozwodu. Musisz się pozbierać – dla siebie, dla swoich dzieci…tylko jak? Pytania krążą po Twojej głowie, nie ustają nawet w środku nocy:

 • Od czego zacząć?
 • Czy stać mnie na rozstanie?
 • Co z dziećmi, jak na to zareagują?
 • Co pomyśli rodzina i przyjaciele?
 • Komu mogę zaufać?
 • Jak mam zacząć od nowa w moim wieku?
 • Dlaczego akurat mnie to spotyka?

Każda, nawet najmniejsza rzecz wydaje się połączona ze sobą niczym domino. Boisz się, że jak popełnisz błąd, cała konstrukcja się zawali. Nie daj się porwać otchłani czarnych myśli. Daj sobie pomóc i wpuść do swojego życia kogoś, kto weźmie Cię za rękę i przeprowadzi na drugą stronę drogi. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad powodami, dla których warto współpracować z coachem rozwodowym, oto i one:

 1. Zachowasz godność i spokój umysłu.
 2. Zyskasz poczucie kontroli nad sytuacją i swoim życiem.
 3. Będziesz przygotowana na rollercoaster emocjonalny, którego możesz doświadczyć.
 4. Będziesz miała więcej odwagi, by poradzić sobie ze zmianami.
 5. Uzyskasz pomoc w byciu najlepszą wersją siebie, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.
 6. Będziesz szybciej i skuteczniej współpracowała z prawnikami, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze.
 7. Uzyskasz doradztwo dyplomowanego i doświadczonego coacha rozwodowego, który przeprowadzi Cię z traumatycznego momentu w życiu, w kierunku nadziei na lepsze jutro.
 8. Uchronisz się przed najczęstszymi błędami popełnianymi w trakcie rozwodu.
 9. Będziesz miała u boku profesjonalistę, który pomoże Ci w odkryciu najlepszej strategii rozwodu dla Ciebie i Twoich dzieci.